حقایق پشت پرده صنعت تخم مرغ

(حاوی تصاویر تلخ)

اولین مطلب که احتمالاً ازش خبر نداشتین اینه که تخم مرغ دقیقاً همون تخمک در بدن زن هست که اگه جفت گیری انجام بشه میتونه یک موجود مثل والد رو تشکیل بده؛ با این تفاوت که تخمک زن در بدن قرار داره و از مادر تغذیه میشه، ولی تخم مرغ تمام مواد مغذی برای رشد جنین رو در خودش داره. اگه جفتگیری انجام نشه تخمک در زن از طریق عادت ماهانه دفع میشه و مرغ هم تخم میذاره.

دوم اینکه شما حاضرید یک شب در قفس مرغ هایی که بیمار هستند یا از بیماری مردن و جسدشون مملو از باکتری هست و کنار مرغ های دیگه افتاده و فضولاتشون روزها روی هم انباشته شده بخوابید، با این که بعدش حمام میکنید و تمیز میشید؟ هرگز. پس چرا ماده‌ای رو که از این شرایط بیرون میاد، میخورید؟

مرغ ها برای بیماری ها و استرسی که در محیط کثیف و تنگ دچارش میشن و برای اینکه بیشتر تخم بذارن، مقادیر زیادی آنتی بیوتیک و هورمون دریافت می‌کنن که از طریق تخم و گوشتشون وارد بدن ما میشه.

طبق تحقیقات دانشگاهی مصرف تخم مرغ ارتباط مستقیم با افزایش ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی و دیابت داره چون شصت درصد کالری تخم مرغ از چربی میاد و مملو از کلسترل غیر مفید هست. همچنین تحقیقاتی هم ارتباط مثبت مصرف تخم مرغ با سرطان کولون و پروستات رو اثبات کرده.

جوجه های زرد کوچولوی بچگی‌هامون رو یادتونه؟ حالا میخواید بدونید با نوستالژی دوست داشتنی ما چه کار می‌کنند؟ نرها رو زنده‌زنده چرخ می کنن یا توی آب خفه می کنن چون سودی براشون نداره. مگه میشه ما مستقیم یا غیرمستقیم باعث رنج و مرگ جانداری بشیم و بعد زندگیمون آروم و تنمون سالم باشه؟ کارما به شکل بیماری و زندگی ناشاد از ما انتقام میگیره.

سپاس از زمانی که برای مطالعه این مطلب گذاشتید. شما می‌توانید «حقایق پشت پرده صنعت تخم‌مرغ» را در اینستاگرام بشقاب سبز نیز دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه